niedziela, 8 listopada 2020

Kap, kap, kap

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Wiemy, że  jesień to deszczowa i wietrzna pora roku. Wiemy, że należy ubierać się ciepło. Wiemy też, w jakiej kolejności należy się ubierać. Zaczynamy od butów kończymy na czapce :).

Wykonaliśmy piękne deszczowe prace plastyczne oraz parasole dla Trampolinka. Udało nam się również stworzyć prawdziwą chmurę i mały deszcz :)

Prawidłowej kolejności zakładania ubrań uczyliśmy się w trakcie przygotowania do wyjścia na plac zabaw oraz śpiewając piosenkę po angielsku.Oto nasze deszczowe obrazkiNajpierw rysowaliśmy pionowe kreski (z góry na dół) na papierowym ręczniku.
Później spryskaliśmy nasze obrazki wodą.

Gdy prace wyschły, wkleiliśmy je w ramki, które wcześniej przygotowaliśmy.


A oto parasolki dla Trampolinka. Na pewno przydadzą mu się na jesienną pluchę.Jak powstaje deszcz i jak woda krąży w przyrodzie dowiedzieliśmy się z książki "Przygody kropli wody"


Przeprowadziliśmy eksperyment, w trakcie którego powstał mini deszcz. Nie mamy jednak zdjęć z tego wydarzenia :), ponieważ wszyscy byliśmy bardzo skupieni i po prosty zapomnieliśmy utrwalić to na zdjęciach. Jeśli jednak macie ochotę powtórzyć ten eksperyment w domu to obejrzyjcie jeszcze raz przygody Detektywa Łodygi. Na tropie zagadek przyrodniczych.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza